Zastosowanie:
Krążki fibrowe CS 561 cechują się bardzo dobrą wydajnością. Spoiwo z żywicy syntetycznej zapewnia produktowi solidność, odporność i trwałość. Krążki z tej serii są uniwersalne i niezwykle wydajne.
Budowa krążków fibrowych CS 561
Jest to krążek fibrowy zbudowany z podłoża wykonanego z materiału kompozytowego, wielowarstwowego grubego papieru i gęsto nasypanego ziarna z elektrokorundu. Wiązanie ziaren na podłożu odbywa się za pomocą spoiwa na bazie żywicy syntetycznej.
Zastosowanie krążków fibrowych CS 561
Krążki fibrowe CS 561 są stosowane w szlifierkach kątowych. Asortyment dostępnych ziarnistości sprawia, że krążek fibrowy CS 561 ma wszechstronne zastosowania. W zakresie średniej i drobnej ziarnistości zapewnia dużą ilość usuwanego materiału podczas szlifowania stali i metali nieżelaznych. Krążek CS 561 z grubym ziarnem może być używany do drewna i tworzyw sztucznych. Solidna konstrukcja umożliwia pracę z bardzo wysoką prędkością obrotową.
Obraz szlifu zależy od dysku wsporczego
Wybierając odpowiedni dysk wsporczy można wywierać decydujący wpływ na obraz szlifu. Generalnie dostępne są dwa rodzaje dysków wsporczych marki klingspor:
- dysk wsporczy ST 358 średnio twardy i gładki
- dysk wsporczy ST 358 A twardy i żebrowany
Średnio twardy dysk wsporczy jest odpowiedni do uzyskiwania równomiernego obrazu szlifu i dopasowuje się elastycznie do kształtu szlifowanego przedmiotu. Doskonale nadaje się do szlifowania wykończeniowego, szlifowania konturów i zaokrąglania krawędzi. W przypadku szlifowania zgrubnego, wymagającego dużych ilości usuwanego materiału, używany jest twardy dysk wsporczy. Twarde dyski wsporcze nadają się dobrze zwłaszcza do gratowania i załamywania krawędzi.
Obszar zastosowania:
- stal
- metale nieżelazne
- metale uniwersalnie
- stal szlachetna
- drewno
- tworzywa sztuczne