Zastosowanie:
Krążki fibrowe CS 565 firmy Klingspor zostały optymalnie dostosowane do szlifowania zgrubnego stali nierdzewnej . Krążki te charakteryzują się bardzo korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Ziarno ścierne wykonane zelektrokorundu cyrkonowego, który jest wytwarzany syntetycznie. Dzięki temu ma ono zawsze wysoką jakość i stabilne właściwości. Elektrokorund cyrkonowy jest twardy, bardzo wytrzymały i ma jednorodną, krystaliczną strukturę. Jest to agresywne, samoostrzące ziarno ścierne. Dzięki temu zapewnia ono dużą żywotność krążków ściernych.
Agresywność i samoostrzenie: ziarno ścierne z elektrokorundu cyrkonowego
Ziarno krążków fibrowych CS 565 firmy Klingspor jest wykonane z elektrokorundu cyrkonowego. Ziarno to jest bardzo wytrzymałe, twarde i ma jednolitą krystaliczną strukturę. Jest to ziarno samoostrzące się, dzięki czemu krążki umożliwiają uzyskiwanie doskonałych efektów szlifowania przez długi czas. Duża ilość usuwanego materiału jest zapewniona dzięki nasypowi pełnemu, ponieważ ziarnem ściernym pokryta jest prawie cała powierzchnia krążków fibrowych CS 565. Poza tym wysoka gęstość nasypu zapewnia dużą żywotność. Pełny nasyp z samoostrzącym się ziarnem z elektrokorundu cyrkonowego umożliwiają szlifowanie stali, stali nierdzewnej i innych metali przy niewielkim zużyciu krążka i po odpowiednio niskich kosztach.
Spoiwo zalewowe: mocna żywica syntetyczna o dużej przyczepności
Podobnie jak wszystkie inne materiały ścierne firmy Klingspor, również krążki fibrowe CS 565 mają spoiwo zalewowe wykonane z żywicy syntetycznej. Duża przyczepność umożliwia powstanie trwałego połączenia między podłożem a ziarnem ściernym. Spoiwo zalewowe z wytrzymałej żywicy syntetycznej chroni ziarno ścierne przed siłami bocznymi powstającymi podczas szlifowania. Równomierność warstwy zalewowej jest sprawdzana w firmie Klingspor z zastosowaniem techniki laserowej i poprzez pomiary ciężaru w trakcie produkcji. Również pod względem spoiwa zalewowego produkty firmy Klingspor charakteryzują się bardzo dobrą jakością.
Obraz szlifu zależy od dysku wsporczego
Wybierając odpowiedni dysk wsporczy można wywierać decydujący wpływ na obraz szlifu. Generalnie dostępne są dwa rodzaje dysków wsporczych marki klingspor:
- dysk wsporczy ST 358 średnio twardy i gładki
- dysk wsporczy ST 358 A twardy i żebrowany
Średnio twardy dysk wsporczy jest odpowiedni do uzyskiwania równomiernego obrazu szlifu i dopasowuje się elastycznie do kształtu szlifowanego przedmiotu. Doskonale nadaje się do szlifowania wykończeniowego, szlifowania konturów i zaokrąglania krawędzi. W przypadku szlifowania zgrubnego, wymagającego dużych ilości usuwanego materiału, używany jest twardy dysk wsporczy. Twarde dyski wsporcze nadają się dobrze zwłaszcza do gratowania i załamywania krawędzi.
Obszar zastosowania:
- stal szlachetna
- stal
- metale uniwersalnie